Światowy Dzień Młodzieży - Otwarcie

To już dzisiaj, na krakowskich Błoniach o godzinie 17.30 nastąpi ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży. O tej godzinie odprawiona zostanie uroczysta msza święta Ceremonii Otwarcia, którą odprawi kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni, osobisty sekretarz św. Jana Pawła II a jednocześnie biskup miasta, które jest organizatorem dni.

dnimlodziezy

27 Lipca o godzinie 16 na lotnisko w Balicach przyleci papież Franciszek, z którym przywita się w trakcie oficjalnej ceremonii na Wawelu, o godzinie 17-tej, prezydent RP Andrzej Duda. Już wczoraj, Kraków "zalany" został falą pozytywnej energii przybyłych tu z całego świata pielgrzymów. Organizatorzy spodziewają się nawet miliona uczestników Światowych Dni Młodzieży. Przedstawiciele światowych mediów mówią nawet o liczbie powyżej 1,5 miliona osób, które wezmą udział w obchodach dni młodzieży.

W ramach imprez towarzyszących rozegrane zostaną mistrzostwa gry w piłkę nożną COPA CATOLICA. Do turnieju zakwalifikowano 48 drużyn z Brazylii, Gwatemali, Libanu, Nigerii i wielu innych krajów świata, choć najliczniejszą grupą okazali się Francuzi i Włosi. Wśród piłkarzy zakwalifikowanych drużyn są amatorzy i profesjonaliści, parafie i wspólnoty. Swoją drużynę piłkarską wystawiły także siostry serafitki z Krakowa. Pierwsze mecze kwalifikacyjne rozegrane zostaną dzisiaj, natomiast jutro odbędą się główne rozgrywki, które wyłonią zwycięzców. Zawody odbędą się w Centrum Rozwoju Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie.