Złota Maska Pawła Aignera z Banialuki

Z okazji obchodzonego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie już przyznane zostały Nagrody Teatralne „Złota Maska” w województwie śląskim. Nagrodę w kategorii Reżyseria otrzymał Paweł Aigner za przedstawienie „Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zrealizowane w Teatrze Lalek Banialuka.

ges

Spektakl był także nominowany w pozostałych dwóch najważniejszych kategoriach „Przedstawienie roku 2016” oraz Scenografia (Pavela Hubička). Paweł Aigner od wielu lat współpracuje z Banialuką. Wcześniej w Bielsku-Białej zrealizował przedstawienia cieszące się sympatią publiczności i uznaniem krytyków; obrazy, które na długo pozostają w pamięci: „Zielony Wędrowiec”(„Złota Maska 2006” - Najlepszy Spektakl Roku dla Dzieci), „Ballady i Romanse” oraz „Pierścień i róża”(„Złota Maska 2015 - Spektakl dla Młodych Widzów).

aigner

Podczas uroczystości odbywających się w Teatrze Polskim zostały także wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru. Laureatami nagrody są m.in. dwaj pracownicy Banialuki: Włodzimierz Pohl – aktor od niemal dwudziestu lat związany z bielskim teatrem lalek, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień oraz Robert Marciniak rzemieślnik teatralny, który od 2001 roku wykorzystując własne umiejętności i znajomość specyfiki sceny uczestniczy

zredagowano na podst. materiałów Teatru Banialuka