Stanisław Janicki prezentuje komedie na Zamku

Od kilku już lat, gwiazda polskiej telewizji Stanisław Janicki, prezentuje na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej swój autorski projekt kulturalny "Stare kino w starym zamku". Wiele pokoleń pamięta jego mistrzowsko prowadzone - cykliczne programy - Stare Kino, w których Stanisław Janicki nie tylko prezentował perły światowego kina ale też wprowadzał widzów w zaczarowany świat filmów, życie twórców arcydzieł kinematografii, gwiazd filmowych i obraz czasów, o których opowiadał film.

janicki

W nowym sezonie projektu 2016/2017, Mistrz Janicki przygotował repertuał znakomitych komedii, które podzielone zostały na zwarte tematycznie bloki filmowe. Już jutro - we wtorek, 11 kwietnia - zobaczymy Komedie Egzotyczne. Wśród nich przypomnimy sobie o tak znakomitych obrazach jak "Świat się śmieje" z 1934 roku, rosyjskiego reżysera Grigorija Aleksandrowa a także "Jidł mit'n fidł ", polsko amerykańskiej produkcja z 1936 roku.

Stanisław Janicki opowie uczestnikom wtorkowego seansu o filmie "Sens Życia wg Monty Pythona " Terry Gilliama i Terry Jonesa, tak więc wieczór zapowiada się jak prawdziwa uczta duchowa. Początek seansu o godzinie 18 -tej. Ważna uwaga dotyczy zalecanej punktualności . Przed spuźnialskimi drzwi do sali będą zamknięte

- Kojarzono mnie ze "Starego kina" jako prezentera w ciemnych okularach. Mówiono, że naśladuję Zbyszka Cybulskiego, później - Augusto Pinocheta, a nawet Wojciecha Jaruzelskiego. To jednak wynikało ze względów praktycznych. Ówczesne telewizyjne lampy miały bardzo ostre światło - wyjaśnia. 

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/wiadomosci/news-stanislaw-janicki-wciaz-mam-energie,nId,1852511#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox