Od jutra Kino na Granicy jest !

Na tą imprezę filmową czekają cały rok fani ambitnego kina. Przez pięć dni Miasto Podzielone, czyli Czeski Cieszyn oraz nasz Cieszyn , stanie się znów jednym miastem - miastem europejskiego filmu. Kino na Granicy nie zna granic !

kino na granicy

Podczas 19. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie zobaczymy retrospektywy Allana Starskiego, Milana Lasicy i Karoliny Gruszki. W ramach pokazów festiwalowych pokazanych zostanie ponad 100 filmów, w tym najważniejsze dzieła kina środkowo-europejskiego i rekordowa liczba nowości. Start imprezy 28 kwietnia. Finał - 03 Maja 2017 .

"- 19. Przegląd Filmowy Kino na Granicy coraz bliżej! Już teraz wiadomo, że kolejna edycja będzie niezwykle energetyczna! Można tworzyć wiele interpretacji granicy - między innymi jako miejsca, punktu styku dwóch różnych rodzajów energii - lecz co najistotniejsze, to możliwość wykorzystania tychże w celu stworzenia wspólnej, zupełnie nowej jakości. Energia jest nam potrzebna do podejmowania wszelkich działań, bez niej nie można dokonać istotnych zmian i znacząco zmienić swojego życia albo otoczenia.

      Dodaje nam sił i pozytywnie napędza, a finalnie pozwala na błogą chwilę wytchnienia, kiedy udaje nam się zrealizować cel i osiągnąć równowagę w nowej rzeczywistości, w której następuje tak długo wyczekiwane wyciszenie - tłumaczy Iwona Cichy, autorka plakatu 19. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, która odbędzie się w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie w dniach 28 kwietnia-3 maja 2017 roku.