W bielskiej ATH - ultranowocześnie i mega atrakcyjnie

  W kolejną trasę wyrusza Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive. Instalacja odwiedzi w tym czasie politechniki i uczelnie techniczne  w 8 miastach Polski w tym Bielsko-Białą. Dzięki tej prezentacji, studenci będą mogli poznać tajniki funkcjonowania i konstruowania systemów komfortu pasażera w najnowszych modelach aut. Interaktywną wystawę oglądać można od wczoraj do 22 maja  na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 automative 

  Z początkiem kwietnia Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive wystartowała od pobytu na Politechnice Warszawskiej i do końca czerwca objedzie wydziały techniczne na następujących uczelniach: Politechnika Łódzka, UTH Radom, Politechnika Lubelska, Politechnika Śląska w Katowicach oraz w Gliwicach, jak również AGH w Krakowie. W poniedziałek, 15 maja instalacja dotrze do Bielska-Białej i przez tydzień będzie dostępna dla studentów Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Gdy w zeszłym roku akademickim prowadziliśmy wykłady na uczelniach wyższych, zauważyliśmy, że dla wielu studentów zaskoczeniem były informacje o tym, jak wysokie technologie stosowane są dziś do konstruowania foteli samochodowych. Dawno przestały one być zwykłymi siedzeniami, obecnie to urządzenia, które w spersonalizowany sposób dbają o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Przygotowaliśmy mobilną i interaktywną wystawę, tak by pokazywała proces tworzenia mat grzewczych i systemów masażu od podszewki. Zależy nam na tym, by studenci wiedzieli, jakie technologie są dostępne aktualnie i by wspólnie ze swoimi wykładowcami pracowali nad ich udoskonalaniem w przyszłości. Dziś nauka stawia na opracowanie inteligentnych rozwiązań wyposażenia aut, nowoczesne protokoły komunikacji pomiędzy elementami wyposażenia wnętrza a komputerem pokładowym oraz personalizację i zapamiętywanie ustawień dla danego pasażera –podkreśla Grzegorz Kasperczyk z NPI Kongsberg Automotive Pruszków.

auto

Norwegia i Niemcy czekają na młodych specjalistów z Polski

Andrzeja Harleckiego,dr inż. Szczepana Moskwy, prof. PW dr hab. inż. Cezarego Rzymkowskiego, prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztofa Górskiego, prof. dr hab. Edwarda Lisowskiego, prof. dr hab. inż. Pawła Droździela, prof. dr hab. inż. Łukasza Kaczmarka, prof. dr hab. inż. Bogusława Łazarza oraz dr hab. inż. Barbary Kulesz. Mobilna prezentacja jest wynikiem współpracy Kongsberg Automotive z Radą Naukową złożoną z przedstawicieli kluczowych uczelni technicznych w Polsce: dr hab. inż. prof. ATH

 Interaktywna wystawa w atrakcyjny sposób ukazuje nowoczesne technologie wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Dzięki Mobilnej Prezentacji Kongsberg Automotive młodzi inżynierowie poznają pracę systemów, z którymi mogą się spotkać podczas przyszłej pracy. Pokazanie praktycznego zastosowania wiedzy akademickiej jest cennym doświadczaniem dla studentów – dodaje dr hab. inż. prof. ATH Andrzej Harlecki.

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley.

W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 2000 roku w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1200 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty i w pełni zautomatyzowana. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.