Brawo 2BStyle ! Ogólnopolsko ocenione i docenione

Magazyn 2B STYLE znalazł się w ścisłej czołówce polskich, regionalnych pism lifestylowych. W całej Polsce wyprzedziły go zaledwie cztery tytuły, a wśród periodyków istniejących w województwie śląskim został oceniony najwyżej.

2b

Majowe wydanie opiniotwórczego czasopisma PRESS opublikowało prestiżowy ranking regionalnych czasopism lifestylowych. Miłą niespodzianką dla twórców bielskiego 2B STYLE było wysokie wyróżnienie – piąte miejsce w rankingu ogólnopolskich i pierwsze w województwie śląskim. A wydawać by się mogło, że gazety drukowane przeżywają kryzys. Jak się okazuje, dobry pomysł, starannie dobrane treści, wysoka jakość edytorska i konsekwencja, to klucz do sukcesu.

„Najwyżej oceniliśmy te magazyny, które potrafią promować lokalne osobowości, a nie warszawskich celebrytów na gościnnych występach. Te, które publikują dobre wywiady z trudnymi pytaniami, a nie rozmowy o sukcesach kolejnych prezesów. Te, które mają niebanalną grafikę i dobre fotografie. A także te, po których widać smykałkę do redagowania (...)” - to opinia redakcji „Press” zamieszczona we wstępie do rankingu czasopism lifestylowych.

2B STYLE ukazuje się od ponad pięciu lat. Twórcy magazynu, zachęceni jego ciepłym przyjęciem, zwiększyli jego pierwotną częstotliwość wydawania z kwartalnej na dwumiesięczną. Magazyn jest bezpłatnie dostępny od Żywca, przez Bielsko-Białą po Katowice i od Cieszyna po Oświęcim.

– Magazyn Ciekawych Ludzi – jak mówi o nim wydawca, Anita Szymańska – najchętniej publikuje artykuły o pasjach, niezwykłych osobowościach, niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Fajnie jest odnaleźć w gazecie sąsiada, szkolną sympatię, czy znajomego sprzed lat. Otwarta formuła magazynu sprawia, że jest on pojemny tematycznie. Wysoka pozycja w opinii redaktorów „Press” jest dla nas wyróżnieniem i potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku, choć oczywiście zawsze jest nad czym pracować.

– Jak konkurować na rynku mediów elektronicznych? Magazyn drukowany miło jest wziąć do ręki, zagłębić się w lekturę, pozwolić się zachwycić fotografiami. Do tego potrzebna jest pasja – mówi Agnieszka Ściera, redaktor naczelna – i dobrzy współpracownicy, czujący podobnie jak my. Nie szukający taniej sensacji, ale wyłuszczający z rzeczywistości prawdziwe perełki, o których czytelnicy chcą się czegoś dowiedzieć.

A czytelników 2B STYLE ma coraz więcej. Magazyn drukowany uzupełniony jest o portal www.2bstyle.pl, gdzie czytelnik dowiaduje się więcej o planowanych w regionie imprezach, ciekawostkach, lub przeczyta nieopublikowany w drukowanej gazecie artykuł.

Agnieszka Ściera

Redaktor Naczelna Magazynu 2BStyle