Humanka - męskie pragnienie dominacji ...

Już dzisiaj, na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, zobaczymy spektakl HUMANKA. Z pewnością będzie to hit sezonu, o którym mówić się będzie długo. Wszystko za sprawą tematu, który porusza teatralne przedstawienie.

humanka

Akcja HUMANKI rozgrywa się w nieodległej przyszłości, kiedy ludzkość " konsumować" będzie zdobycze , nie do końca kontrolowanej , techniki oraz wszechobecnej komputeryzacji i cyfryzacji. Bohaterem jest sztuczna inteligencja, żeński humanoid, za którym tęsknić mają mężczyżni . "Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go budować jest miejsce na miłość ?"

Główny bohater, EM po kolejnym nieudanym związku z kobietą postanawia zainwestować w humanoida, zaawansowanego technicznie robota o ludzkim kształcie spełniającego rolę partnerko życiowej. Ten android, na pierwszy rzut oka, niczym nie różni się od żywej kobiety. Indywidualnie dopasowane przez producentów oprogramowania pozwala na posiadanie partnerki idealnej. Co z tego wyniknie ? O tym przekonają się szczęśliwcy, którym w ciagu kolejnych trzech dni uda się dostać na spektakl.W obsadzie publiczność zobaczy m.in. Michała Czadernę i Orianę Soikę, a także Darię Polasik-Bułkę, Piotra Gajosa, Barbarę Guzińską, Sławomira Miskę i Zofię Schwinke.

Autor "Humanki", dramatopisarz Jarosław Murawski jest absolwentem wydziału dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kurs scenopisarstwa w National Institute of Dramatic Art. w Sydney. Jego sztuki, w tym m.in. "Na Boga!" i "Morfina", były wielokrotnie nagradzane.