Rewolucja - ul. Stojałowskiego będzie zamknięta !

To będzie bolało ! Jedna z najważniejszych ulic łącząca ul. Żywiecką z ul.  3 Maja będzie remontowana. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje o przystąpieniu w czerwcu do realizacji zadania „Rozbudowa ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej wraz z przebudową mostu na potoku Niwka oraz mostu na rzece Biała”.

stojałowskiego

Co to oznacza dla kierowców w praktyce? Objazdy, korki i spóźnienia na umówione spotkania. Roboty mostowe będą wykonywane przy całkowitym zamknięciu dla ruchu pojazdów odcinka ul. Stojałowskiego (od budynku nr Stojałowskiego 27 do mostu na rzece Biała). Ruch pieszych zostanie zachowany. 

Przewidywany czas realizacji całości inwestycji wynosi 6 miesięcy, natomiast zamknięcie ulicy Stojałowskiego zaplanowane jest na 4 miesiące (tj. od czerwca 2017r. do września 2017r.) Ruch pojazdów w związku z zamknięciem ul. Stojałowskiego odbywać się będzie zgodnie z wyznaczonymi objazdami.

rem

Na czas remontu remontu zostanie całkowicie odkryty płynący pod ulicą Stojałowskiego potok . Niewielu mieszkańców Bielska-Białej o tym wie. że płynący w tym miesjcu potok Niwka - widoczny jeszcze w okolicach kościoła Opatrzności Bożej - został zabudowany w latach 70-tych .