Festiwal Dobrej Energii

Jak dobrze i racjonalnie wykorzystywać energię a jednocześnie dbać o klimat - to pytanie, które zadawać sobie będą kolejne pokolenia. Wczoraj w Bielsku-Białej, uczestnicy Festiwalu Dobrej Energii wymieniali się doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie. W konwecji wspólnej zabawy, pikniku i konkursowych zmagań młodzież naszego regionu pokazała, że dobro środowiska naturalnego jest im drogie. Na zdjęciu zespół Biura Zarządzania Energią który program Festiwalu Dobrej Energii przygotował i imprezę przeprowadził.

dobraenergia

foto.Z. Michniowski

Do festiwalu organizowanego przez Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ,blisko rok przygotowują się i uczestnicy i organizatorzy. Podczas tej imprezy rozstrzygnięto  wyniki konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” , który wystartował jeszcze w 2016 roku.

Uczestnicy festiwalu przygotowali się wspaniale ! Przedszkola opracowywały scenariusze kilkudniowych zajęć ekologicznych dla dzieci i wymieniały się nimi przy ich realizacji. Uczniowie klas starszych szkół podstawowych podczas Szkolnego Dnia Ekologii prezentowali młodszym klasom eksperymenty naukowe, aby młodsi zachwycili się takim obliczem nauki i swoje wrażenia wyrazili plastycznie. Starsza młodzież kręciła reportaże o lokalnych instalacjach odnawialnych źródeł energii.

portret z Termisiem

Zbigniew Michniowski z maskotką festiwalu - Termisiem

- Te festiwale odbijają się szerokim echem nie tylko w regionie, ale i całej Polsce. Bielsko-Biała jest znane z tego, że organizuje festiwale dobrej energii, jako promocję właściwych i racjonalnych zachowań w zakresie zagospodarowania energii i ochronie klimatu – podkreśla Zbigniew Michniowski, pełnomocnik prezydenta Bielska-Białej ds. zrównoważonego rozwoju. Impreza zorganizowana została po raz szósty a frekwencja i opinie uczestników potwierdzają jedynie fakt, że bielskie inicjatywy poszanowania energii i dbałości o środowisko naturalne to nie tylko górnolotne hasła ale też uporczywa praca i walka o wspólne jutro.