Partnerskie miasta na bielskiej Starówce

Znakomicie bawili się uczestnicy 13-go już Festiwalu Miast Partnerskich. Bielsko-Biała zaprosiła swoich partnerów do wspólnej prezentacji i zabawy pod hasłem POZNAJMY SIĘ. W piątek i sobotę na bielskiej Starówce niezwykle barwnie i ciekawie pokazali  się mieszkańcom naszego miasta goście z Rumunii, Ukrainy, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji, Serbii i Francji. Nie zabrakło przedstawicieli nadmorskiej  Ustki.

bielinfo

Kto był ten długo nie zapomni wspaniałej atmosfery zabawy na Rynku . W czasie trwania dwudniowych występów na estradzie widzieliśmy i słuchaliśmy zespoły Papa Henschel Swingtett z Berlina, Trochumoc z Frydka-Mistka, Boutique z Trzyńca, The Bluebeat z Żyliny, Ewelinę Bogucką z Ustki, Folkfusion Band z Nyiregyhaza oraz Damiana Lubera Quartet.

Ogromne brawa czekały na zespół Imaginarium z Bielska-Białej.Tradycyjnie podczas festiwalu odbyła się uroczysta promocja Ustki pod nazwą „Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej”. Przygotowano ciekawą ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem.