Teatralna bomba sezonu !

Zdawać by się mogło, że druga połowa czerwca to okres kojarzony z początkiem wakacji, wyjazdami na urlop i wszelkimi przyjemnościami lata jakie spotkają nas nad morzem i w górach. A lato w mieście to kąpiele w basenie i koniec teatralnych spotkań. Wbrew temu stereotypowi Teatr Polski w Bielsku-Białej postanowił 20 czerwca zdetonować prawdziwą "bombę" sezonu...

funfest

Jest nią Festiwal Komedii Południa. W ciągu pięciu dni widzowie zobaczyć będą mogli różnorodne spektakle komediowe, które zaprezentują teatry i aktorzy z bliska i z daleka. W programie Festiwalu nie zabraknie realizacji komedii "Wiwisexia" z udziałem bielskiej aktorki  – Darii Polasik-Bułki .

Zabrzański Teatr Nowy bawić będzie brytyjską farsą "O co biega? "  a klasykę komedii serbskiej "Dusigrosz" pokaże Teatr Knjaževsko-Srpski z Kragujevacu . Kanadyjską farsę "Historie łóżkowe"  przygotował Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy. Nie zabraknie klasyki komedii francuskiej , którą reprezentować będzie molierowski " Chory z urojenia " w wykonaniu aktorów z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, w reżyserii znanego bielskiej widowni Waldemara Śmigasiewicza. Dodatkowym, bielskim akcentem będzie komedia z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej  -"Boeing, Boeing", która uznana została przez bielską publiczność za najlepszą produkcję 2016 roku. Najlepszy spektakl nagrodzony zostanie Złotym Rechotem – Nagrodą Publiczności. Głosowanie na wybrany tytuł będzie możliwe po każdym pokazie , kiedy to widzowie wrzucą swój  bilet do urny do głosowania , uznając tym samym, że spektakl był wyjątkowy.