Wielkie święto folkloru w Beskidach

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia największej, letniej imprezy na Podbeskidziu . Tydzień Kultury Beskidzkiej to nie tylko święto folkloru i sztuki ludowej, ale przede wszystkim tańca, śpiewu, muzyki, zabawy i radości.Jest to, jak zawsze bywało , okazja do znakomitej zabawy dla mieszkańców i turystów beskidzkich miejscowości, w której odbędzie się festiwal. Start w sobotę 29 lipca.

besfest

Dla uczestników i obserwatorów impreza jest doskonałą okazją do kontaktu z rodzimą kulturą ludową, jak również do zapoznania się z różnorodną i niejednokrotnie orientalną kulturą innych państw i narodów. Z pewnością jest to obecnie najstarsza, największa i najdłużej trwająca w Europie impreza folklorystyczna wpisana w kalendarz światowych spotkań folklorystycznych.

Do 6 sierpnia trwać będą na pięciu głównych estradach - w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu - występy i prezentacje zespołów. W ramach 54. TKB, będą się odbywały liczne koncerty i cykliczne imprezy w innych miejscowościach: 23. Festyn Istebniański w Istebnej, 48. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu, 28. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle, 70. Gorolski Święto w Jabłonkowie, 39. Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach. Do imprez towarzyszących należą również korowody zespołów oraz kiermasze i wystawy.

beskidyfol