Trudna droga do szkoły

W poniedziałek rozpoczęto naukę we wszystkich szkołach Bielska - Białej. Już dzień inauguracji był wielką próbą dla dzieci i młodzieży, których dowieźć lub odwieżć  samochodem ze szkoły chcieli ich rodzice. Zablokowany przejazd przez ul. Stojałowskiego oraz utrudnienia na ul. Cieszyńskiej spowodował w godzinach 9.oo - 12.oo ogromne korki w centrum miasta. No coż, nie narzekajmy bo dzieci w Chinach mają nie takie utrudnienia w drodze do szkoły.

droga do szkoły

Wszystkie ronda pomiędzy centrum Bielska-Białej tak w części południowej jak i północnej miasta zostały zablokowane. Tak zresztą dzieje się każdego dnia po godzinie 15.3o, kiedy kończą naukę nie tylko uczniowie w szkołach ale i większość instytucji miejskich oraz biur. Dzisiaj już wiemy, że lepiej nie będzie do końca listopada. Przez kilka kolejnych dni września będzie nawet jeszcze gorzej bowiem inwestycje kolejowe zablokują do 10-12 września, dwa niezwykle ważne na ruchu samochodowego, przejazdy kolejowe.

 

Najbardziej odczują to mieszkańcy dzielnic południowych miasta oraz osoby dojeżdżające do Bielska z kierunku Żywca, Łodygowic, Wilkowic, którzy do miasta nie dostaną się z ulicy Żywieckiej przez przejazdy kolejowe na ulicy Straconki ( w okolicy galerii Gemini Park ) oraz ulicy Przędzalniczej ( na wysokości Urzędu Podatkowego- ul.Maczka). Tak więc czeka nas i uczniów korzystających z dojazdu autobusami oraz samochodami , trudna droga do szkoły ...