Nieznośny urok caravaningu

Chyba każdy, choć przez chwilę, marzył o podróżowaniu po drogach Europy bez potrzeby korzystania z pociągu, autobusu czy kosztownego przelotu samolotem. Własna samochodowa przyczepa pasażerska czy - ach! - własny kamper, to był i jest dla wielu synonim wolnego, radosnego poznawania wszelkich zakątków naszego kontynentu bez potrzeby korzystania z kosztownych hoteli i apartamentów.

kamp

Właśnie tacy szczęściarze spotykają się w wielu miejscach na zlotach i międzynarodowych piknikach. Od dzisiaj do 17 września trwa na kampingu w Ochabach ( niedaleko Skoczowa ) Ogólnopolski Zlot Caravaningowy. Dzisiejszy dzień to powitania uczestników, których wieczorem czeka wspólna zabawa.

Jutrzejszy dzień wypełniają  konkursy, pokazy i parady pojazdów, które o godzinie 14-tej przejadą z kampingu na rynek w Skoczowie. Na zakończenie współna biesiada i tańce.

caravaning

Niedziela będzie dniem wręczenia nagród i pucharów. Warto tam być i przyjrzeć się pasji tysięcy osób, dla których caravaning to sposób na kreatywne życie.

kamper

Wyjazdy wakacyjne, zarówno dzieciom jak i rodzicom, kojarzą się z czasem wolnym, zabawą i leniuchowaniem. Kamper lub przyczepa to idealne połączenie stosunkowo tanich wakacji ze świetnie spędzonym czasem w gronie rodzinnym. Ale to nie koniec pozytywów. Letni odpoczynek może być również czasem intensywnego rozwoju dzieci. Wakacje wpływają bowiem pozytywnie na rozwój systemów mózgowych, kreatywność, koncentrację oraz IQ. HomeToGo zapytało ekspertów i rodziców podróżujących z dziećmi o ich opinie i doświadczenia związane z wpływem wakacji na najmłodszych. 

Zgodnie z badaniem CBOS przeprowadzonym w 2016 roku, aż 34% dzieci nie pojechało na przynajmniej tygodniową wycieczkę wakacyjną. Zaskakującym jest fakt, że 42% badanych nie widzi potrzeby wysyłania swoich pociech na wakacje, skoro mogą one spędzić je w domu. Wakacje jednak wywierają bardzo dużo pozytywnych czynników na dzieci, dla których warto rozważyć rodzinny wyjazd w nadchodzącym sezonie.