Festiwal Henryka Mikołaja Góreckiego już tuż !

Jesień nie musi być nostalgiczna i chłodna. Wystarczy rozejrzeć się uważnie i dostrzec, że wokół nas tak wiele dobrego i ciekawego się dzieje. I tak, już za chwilę, wszyscy którym w duszy gra, dla których muzyka poważna jest światłem i relaksem  w najbardziej pochmurne dni, będą mieć powody do radości. W najbliższy czwartek - 5 października - rusza w Bielsku-Białej  kolejna edycja Festiwalu Kompozytorów Polskich. Organizatorem jest Miasto Bielsko-Biała.

festiwal

Festiwal odbywa się rokrocznie jesienią. To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w stolicy Podbeskidzia. Jego poprzednie edycje poświęcone były m.in. muzyce Lutosławskiego, Chopina, Kilara, Szymanowskiego, Pendereckiego, Bacewicz i Preisnera. XXII Festiwal Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego szczególnie uhonoruje pamięć Feliksa Nowowiejskiego- wybitnego kompozytora, pedagoga i wirtuoza, którego 140 urodziny obchodzić będziemy w tym roku.

Oratorium Quo vadis op. 30 Feliksa Nowowiejskiego do słów Henryka Sienkiewicza w adaptacji Antonii Jungst w oryginalnej niemieckiej wersji językowej zabrzmi podczas koncertu finałowego 22. Festiwalu Kompozytorów Polskich 7 października o godz. 18.00. To monumentalne dzieło wykonają Orkiestra Symfoniczna Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego pod dyr. Piotra Sułkowskiego, Górecki Chamber Choir, Olga Rusin – sopran, Sebastian Szumski – baryton, Jacek Ozimkowski – bas, Arkadiusz Bialic – organy, przygotowanie chóru Włodzimierz Siedlik.

Bilety na koncerty w kościele św. Andrzeja Boboli oraz Domu Muzyki w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - emeryci, młodzież szkolna).