Edyta Geppert w Cieszynie

To już dzisiaj ! Jedna z największych artystek polskiej sceny piosenki aktorskiej, Edyta Geppert zaśpiewa w Cieszynie. Koncert jest charytatywny i przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej ''Być Razem''.

edyta

Jej koncerty, wszędzie gdzie występuje , wzbudzają wielkie zainteresowanie i emocje.- Wychodzi na scenę tonąca w mroku. Nawet nie widać zarysu jej sylwetki. Dopiero, kiedy odezwą się pierwsze takty muzyki, snop światła rozświetli dyskretnie jej postać. Nieodmiennie w blond fryzurze, zawsze w czerni, bez gadżetów. Znana z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar.

Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego, a wśród kompozytorów m.in.: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego - piszą o artystce organizatorzy koncertu. Geppert wystąpi w Cieszynie po ponad 20-letniej nieobecności. Towarzyszyć jej będą na fortepianie Piotr Matuszczyk i Jerzy Szarecki na trąbce. Początek wydarzenia w Teatrze cieszyńskim o godzinie 19- tej.