Kogut w rosole

Pogoda nas nie rozpieszcza. Październik, zdecydowanie za niskimi temperaturami, zanurzył nas bez naszej zgody w wilgotnej jesieni, zatem gorączkowo szukamy czegoś na rozgrzewkę. My, w Bielsku-Białej możemy skorzystać z dobrze "podgrzanej" oferty repertuarowej Teatru Polskiego z 2015 roku i raczyć się przez kolejne dni  "Kogutem w rosole". I bynajmniej nie o zupę tu chodzi ...

kogut

 Rzecz jest o panach narzekających w pubie na życiowe niepowodzenia, którzy po kolejnym piwie wpadli na skuteczny pomysł biznesowy. Postanowili założyć grupę męskich striptizerów. Nadali jej gwarantującą sukces nazwę: „Dzikie buhaje”. Oczywiście, realizacja pomysłu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę... Spektakl wyreżyserował Marek Gierszał -absolwent krakowskiej PWST oraz wydziału reżyserii na Uniwersytecie w Hamburgu.

 Inspirowana filmem „Goło i wesoło” komedia słoweńskiego autora Samuela Jokica budzi salwy śmiechu, zwłaszcza w żeńskiej części widowni teatralnej. Jeśli jednak pozwolicie sobie Państwo na chwilę refleksji, dostrzeżecie także, że w niewymuszony sposób, bez koturnowych jeremiad i łatwych recept, Jokic dotyka w niej egzystencjalnych problemów, przed którymi może stanąć każdy z nas... Na dzisiejszy spektakl bilety są nieosiągalne ale na kolejne dni szansa na bilet jest.

( zredag. na podstawie materiałów Teatru )