Nowy dworzec w Cieszynie tuż tuż...

Prace przy budowie nowego węzła kolejowo - autobusowego w Cieszynie ruszyły w styczniu tego roku. Jeszcze w dwa lata temu, gdy cieszyńskie PKS upadło a dawna perełka austriackiej architektury kolejowej rozpadała się w oczach, nikt nie wierzył , że miasto nad Olzą  będzie miało swój dworzec. Stało się na szczęście inaczej i Cieszyn lada moment będzie w posiadaniu nowych obiektów komukacji pasażerskiej.
dworzciesz
 
Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego, który połączy dworzec kolejowy z autobusowym pochłonie nieco ponad 17 mln zł. Cieszyn zdobył na ten cel dotację unijną w wysokości 10,5 mln zł, resztę dołożą ze swoich budżetów miasto i starostwo powiatowe, które wsparło projekt kwotą 800 tys. zł. W ramach inwestycji został wyremontowany zabytkowy budynek dworca kolejowego, powstaje zajezdnia autobusowa.
Wykonano także nową nawierzchnię na ulicy Hajduka oraz  rondo na skrzyżowaniu ul. Hajduka i Bobreckiej. Koniec prac przewidziany jest na listopad, ale jak zwykle pewne działania budowlane zostały - z różnych powodów - spowolnione. Realny termin oddania do użytku nowego dworca przesunie się zatem na grudzień.
cieszaut
Cieszynianie oraz turyści otrzymają nie tylko nowy ale i niezwykle wygodny kompleks komunikacji pasażerskiej, który łaczyć będzie w jednym miejscu komunikację autobusów dalekobieżnych, miejskich oraz kolei. Ta od wielu już lat łączy miasto nie tylko z Czeskim Cieszynem ale też z Bielsko- Białą.