Bez Limitu ! Wielka orkiestra ludzi wielkiego serca już gra

W czasie trwania pierwszej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w roku 1993 , zebrano 2 miliony czterysta tysięcy złotych. Nikt nie wątpił wtedy w to, że na oczach całego kraju - bo finał po raz pierwszy także, relacjonowała na żywo Telewizja Polska - obudzona została nowa solidarność ludzi wielkich serc. Dla wspólnego dobra. Bez limitu...

owsiak

Od czasu sierpniowego cudu polskiej Solidarności stajemy się w styczniu jednym narodem, który każdego roku chce wznieść się ponad egoizm, smrodek polskiego kotła i nietolerancję. Kazdego kolejnego roku wpłaty Polaków na szczytny cel pomagania chorym , nowonarodzonym, niedołężnym, niepełnosprawnym dzieciom i starym były coraz wyższe. Każdego roku rosła liczba osób wspierających Orkiestrę i biorących w niej udział wolontariuszy. Przez 25 lat wyrosło nowe pokolenie ludzi, dla których chęć pomagania innym stała się wartością podstawową.

W poprzednim roku - 2017 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała dla pomocy ludziom chorym ... ponad 100 milionów złotych !! Warto dodać w tym miejscu, że WOŚP stała się  nowym świętem radosnego wspierania potrzebujących nie tylko w kraju ale i na całym świecie. Placówki Orkiestry "grają" w tym dniu w Australii, Niemczech , Skandynawii , USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii i we wszystkich krajach , do których wyemigrowali Polacy w ciągu ostatnich trzydziestu latach.

final

Sceptykom, którzy widzą w tej akcji "smrodek finansowy" i "chore" wyręczanie w dziedzinie pomocy zdrowotnej Państwa Polskiego polecamy odwiedziny setek szpitali i ośrodków pomocy medycznej, w których lekarze i służba zdrowia ma dla leczenia, hospitalizowania, ratowania ludzi do dyspozji najnowocześniejszy sprzęt na świecie. Spójrzcie na dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży, które co roku w tym czasie poświęcając swój wolny dzień na zbieranie środków uczą się dobrych wartości i uczą innych - biernych, wątpiących i apatycznych - że dobro nie tylko obecne jest w telewizyjnych serialach ale i na codzień ... na ulicy.