Gry komputerowe na światowym poziomie

To już kolejny raz Katowice stały się światowym sercem komputerowych rozgrywek Intel Extreme Masters. Przed katowickim Spodkiem niekończące się tłumy walczyły przez weekend nie tylko o prawo do wejścia ale i o miejsce przed ogromnym ekranem umieszczonym na frontowej ścianie. Nie zabrakło - oczywiście- także fanów z Bielska.

intel

Ponad 40 milionów fascynatów e - sportu obserwuje tą imprezę w internecie na wszystkich kontynentach . Szaleństwo rozgrywek w wielu grach komputerowych przestało przypominać niszową fascynację. Stało się spektaklem i ogromnym e- biznesem. Polska zajmuje 4 miejsce w Europie pod względem sprzedaży komputerów gamingowych – zaznacza Krzysztof Jonak, dyrektor Intela w Europie Środkowo-Wschodniej. – W zeszłym roku 173 tysiące ludzi odwiedziło Intel Extreme Masters i IEM Expo. Także teraz wszystkie hotele mają obłożenie, jest bardzo wielu obcokrajowców. Finały IEM w Polsce to już światowa marka – stwierdza w rozmowie z CHIP-em Jonak.

W tym roku do Katowic przyjechali organizatorzy australijskiego turnieju z cyklu Intel Extreme Masters, aby zobaczyć jak jest zorganizowane w Polsce tak duże wydarzenie e-sportowe.Katowice goszczą tysiące odwiedzających oraz masę profesjonalnych graczy, którzy będą zmagać się w tytułach takich jak popularna strzelanka Counter-Strike: Global Offensive oraz strategia online StarCraft II. Prócz tego na wystawie IEM Expo swoje najnowsze produkty pokażą wszystkie największe marki gamingowe takie jak MSI, ASUS, Lenovo, HyperX i inni.

onetsport