Czekając na Kevina ...

Teatr Polski w Bielsku-Białej proponuje w marcu niezwykle urozmaicony repertuar. Każdy tu znajdzie coś dla siebie, pod warunkiem, że zdobędzie na wybrany spektakl bilet. My proponujemy "Pustostan" - dramat Maliny Prześlugi. To groteskowy dramat rodzinny rozgrywającym się podczas jednego wieczoru. Bohaterami sztuki są pozbawieni imion członkowie familii: Mama, Tata, Córka, Syn, Babcia i Pies. Kolacja wigilijna, do której zgodnie z tradycją zasiadają, okazuje się być katalizatorem drzemiących pod skórą konfliktów.

pustostan

Foto:Joanna Gałuszka

Czas, który w religii katolickiej jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście na świat Zbawiciela, dla nich jest czasem oczekiwania na „Kevina samego w domu” – oczekiwaniem, które zakłóca nagłe przybycie niespodziewanego Gościa. Dla każdego z bohaterów nieznajomy jest nadzieją na wybawienie z marazmu i udręki życia. Rodzinna pajęczyna nie jest jednak łatwa do rozplątania…

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Na spektakl "Pustostan" w dniu 22 marca są jeszcze bilety. Radzimy pospieszyć się z decyzją.

oprac.na podstawie materiałów promocyjnych Teatru Polskiego