Sacrum in Musica - Święto muzyki sakralnej

Od poniedziałku, 16 kwietnia trwać będzie na Podbeskidziu 19 Festiwal Muzyki Sakralnej SACRUM IN MUSICA.Tegoroczny Festiwal trwać będzie do 19 kwietnia. Impreza odbywa się pod patronatem Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Pindla oraz Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dr. Adriana Korczago.

sacrumb

Koncert inauguracyjny odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 18.oo w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim. Wystąpi Bielska Orkiestra Festiwalowa, Bielski Chór Kameralny i Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. 17 kwietnia, w sali koncertowej BCK wystąpi The Moscow Male Jewish Capella z Moskwy & Roman Grinberg Klezmer Swing Quartet z Wiednia. Początek koncertu o godzinie 18.oo.

Trzeci dzień festiwalowy poświęcony będzie muzyce starocerkiewnej. W bielskim - ewangelickim kościele Zbawiciela przy placu Marcina Lutra zaśpiewa Evloghia The Bizantine Music Choir z Bukaresztu. Jest to oficjalny chór liturgiczny Patriarchatu Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego. Chór wykonuje sakralną muzykę bizantyjską podczas nabożeństw i na koncertach. Finał tegorocznego festiwalu odbędzie się 19 kwietnia w kościele Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej. To będzie święto muzyki gospel.Wystąpią Damita i Kirk Rogers - członkowie zespołu THE REAL ROGERS AND FRIENDS, który reprezentuje nurt amerykańskiego gospel. Początek występu o godzinie 18.oo.