"Drogowy armagedon" w Bielsku-Białej

Zapowiadany od dawna remont ulicy Żywieckiej, Krakowskiej i Stojałowskiego ruszył nagle z kopyta a zablokowane przejazdy na wysokości kościoła Opatrzności Bożej nie wróżą nic dobrego dla kierowców samochodów. Trzeba pożegnać się z utartymi szlakami dojazdów do pracy i szkół. Główne arterie komunikacyjne centrum miasta zajęły koparki i sprzęt remontowy.

rem1

Przebudowa obu ulic zakłada przede wszystkim przebudowę istniejących skrzyżowań. Powstaną nowe lewoskręty, co znacząco przyczyni się do rozładowania korków. W ramach zadania przewidziano budowę mostu na potoku Krzywa i rzece Niwka oraz siedmiu przepustów, budowę ścian oporowych, budowę chodników, przebudowę zatok autobusowych, budowę nowego oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

 

W ramach przebudowy ulicy Krakowskiej powstanie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Podgórną. Sygnalizatory staną również w ciągu ulicy Żywieckiej na skrzyżowaniach: ul. Żywieckiej z ul. Stojałowskiego/Ogrodowa, przejściu dla pieszych przy ul. Cmentarnej, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. PCK/Skłodowskiej, przejściu dla pieszych przy ul. Tuwima, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Lenartowicza, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Poniatowskiego, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul Bora-Komorowskiego/Łagodna, przejściu dla pieszych przy ul. Lenartowicza, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Straconki i skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Górską. Na pierwszy ogień poszły prace związane z remontem kanalizacji na ulicy Żywieckiej.

rem2

Prace prowadzone będą metodą bezwykopową i polegać mają na otwieraniu studni oraz wykonaniu otworów w miejscach przyłączy. Ze względu na przebieg kanalizacji w ciągu obu pasów dla kierunku ruchu od Żywca do centrum Bielska-Białej niezbędne jest wyłączenie tej części ulicy. Ruch samochodowy odbywać się będzie z wykorzystaniem jezdni w kierunku Żywca (po jednym pasie w każdym kierunku).