Wielkie powitanie Piotra Żyły

To było niezwykłe powitanie. Wczoraj - 5 marca -wrócił z Lahti do rodzinnej Wisły Piotr Żyła. Mistrz świata w drużynie i brązowy medalista konkursu indywidualnego na dużej skoczni spotkał się z władzami miasta, radnymi i przedstawicielami lokalnej społeczności w sali sesyjnej.

wislazyla

Po odśpiewaniu „Sto lat” przy akompaniamencie muzyki góralskiej, zebrani na powitaniu goście ruszyli do medalisty z gratulacjami. Piotrowi towarzyszyli żona Justyna wraz z dziećmi, oraz rodzice. Obecni byli również przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego: Andrzeja Wąsowicza, Zbigniewa Wuwra i Adam Małysz. Gratulacje Piotrkowi przekazali burmistrz oraz przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski. Nie zabrakło symbolicznego toastu, poczęstunku i  pamiątkowych zdjęć.

Skoczek z Wisły był bardzo wzruszony i jak zwykle radosny.
- Jeszcze nie było czasu na spokojnie o tym wszystkim pomyśleć, bo praktycznie prosto ze skoczni wróciliśmy do domu. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, bo sezon trwa dalej i nadal koncentrujemy się na tym, by skakać na wysokim poziomie - mówił do zebranych Piotr Żyła.
- Radość jest ogromna. Po cichu liczyłem na jeden medal w drużynie. Byliśmy faworytami do złota i cieszę się, że ten sukces udało się osiągnąć. A medal indywidualny? Cóż, prawdę mówiąc do końca nie spodziewałem się po sobie, że stać mnie na tak dobry wynik i tak dobre skoki. Było zaskoczenie, ale również radość - kontynuował . Wszystkie wypowiedzi przyjmowane były okrzykami i brawami.
- Chcę podziękować kibicom, którzy są wspaniali. Byli nawet w Japonii, dopingowali nas również w Lahti. Polscy kibice są z nami wszędzie i za to im dziękuję, bo przyjemnie się skacze, gdy ma się doping za sobą. Dziękuję też za miłe, kameralne powitanie. Trochę zaskoczony jestem. Dziękuję burmistrzowi i radnym za fajne przyjęcie. Jednak to bardziej oficjalne odbędzie się 6 maja. Na pewno będzie fajna zabawa - dodał na zakończenie Żyła.

piotrek

Radości z ogromnego sukcesu wiślanina nie kryje burmistrz Tomasz Bujok, który osobiście pojechał na lotnisko w Krakowie, by przywitać naszego mistrza świata. - Wielka radość w Wiśle po tych sukcesach Piotrka. Wszyscy wiślanie czują satysfakcję, bo to kolejny nasz mieszkaniec, który pokazał klasę w świecie. Piotrek swoją pracą zasłużył na te sukcesy i bardzo się cieszymy z jego wyniku. Myślę, że w imieniu wszystkich wiślan mogę pogratulować Piotrowi sukcesu. Ja również mam satysfakcję, że jestem kolejnym burmistrzem, za którego kadencji możemy przeżywać tak wspaniałe chwile, jak za czasów, gdy sukcesy odnosił Adam Małysz. Mam nadzieję, że te sukcesy będą nadal, ale to też zależy od współpracy ze środowiskiem sportowym w naszym mieście, bo tylko wspierając się nawzajem można osiągać sukcesy – powiedział gospodarz Wisły. Burmistrz dodał również, że „nie lubi przegrywać, ale tym razem miło było przegrać zakład z Piotrem”.

 materiał zredagowano i foto na podstawie :www.wisla.pl