Kobiet dzień międzynarodowy

Zawsze była najważniejsza i niezastąpiona. No, może nie wtedy, gdy mózg mężczyzny przestawał pracować a zdarzało się to w historii często. Dzisiaj Dzień Kobiet, w którym mężczyźni okazują im ... no właśnie. Czy tylko w tym dniu okazywać winni kobiecie szacunek, pomoc i uznanie ?  Obecnie, gdy prawa są równe dla wszystkich a płeć piękna więcej decyduje o losach współczesnego świata, chyba trudno o bardziej szowinistyczne święto... 

sufrażystki

Historia walki o zajęcie przez kobiety należnego im miejsca w społeczeństwie jest długa. Były sprzedawane na targach, traktowane jak trofea wojenne. W każdym stuleciu podejmowały starania by to zmienić. To ne tylko czasy wojujących sufrażystek ale przykład pięknej Kleopatry wodzącej za nos wielkiego Cezara, wojującej Joanny d'Arc - Dziewicy Orleańskiej, bohaterki narodowej Francji prowadzącej do walki męskie zastępy rycerzy.

 

Jest czas panowania królowej Bony w Polsce , która potrafiła przez lata panować nad ambicjami i emocjami wielu możnych rodów. Rzecz nie dotyczyła jedynie przedstawicielek płci pięknej zajmujących wybitne pozycje w historii. Większość zwykłych kobiet umiała - i nadal to potrafi - owijać sobie facetów wokół palca przez wszystkie stulecia, gdy ten uznawał się za najważniejszego. Drogie Panie - wszystkiego najlepszego w tym dniu i każdym następnym życzymy i prosimy by wciąż z wdziękiem i rozsądnie owijać nas wokół swoich pięknych palców.